PSTRYKAM

Fotografią zajmuję się z przerwami od dziecka. Odziedziczyłem pasję pewno po ojcu, który namiętnie fotografował. Był oficerem polskiej marynarki handlowej w Polskich Liniach Oceanicznych. Pływał po całym świecie i pozostawił setki zdjęć, z których obiecuję sobie tu zrobić album. Ojciec fotografował niezłym na ten czas aparatem FED-3. (Rżnięta przez Rusków Leica)
Moim pierwszym aparatem był chyba AMI, a potem zaraz ????? 8. Koszmar. Jest takie powiedzenie, że dobry muzyk i na kiju zagra. Możliwe. Ale szczerze powiedziawszy po wypstrykaniu kilku filmów kultową podobno smieną-8, odechciało mi się fotografowania ruskimi aparatami na długi czas.
Następny kupiłem więc dopiero w wieku post-młodzieńczym w małym sklepie fotograficznym na samym Manhattanie. Dałem chyba 150$ i nazywał się Nikon-EM. Ze standardowym obiektywem 50tką. Cudo. Pięknie rysował. NIKON-EM_Grześ z papierosem jezioro Narie, BabaRzuciłem się w świat fotografii jak szaleniec. Po powrocie do domu zmontowałem sobie małą ciemnię, kupiłem powiększalnik i zacząłem eksperymentować. Z papierami, z rzucaniem na ścianę, przez różne materiały itp. Zawsze bawiło mnie nie tyle samo fotografowanie, co obróbka zdjęć i różne z nimi eksperymentowanie. Nauczyłem się też wyszukiwania szczegółu. Poszukuję go do dziś i czasem, raz na 1000 zdjęć uda mi się go znaleźć, a raz na 2000 dobrze sfotografować. Niestety Nikona mi ukradziono. Zrobili to znajomi kolegi u których nocowałem w Hamburgu. Tak bywa. I znów byłem bez aparatu.
Potem nadeszła era fotografii cyfrowej.

Moja galeria, foto-kolaże.

Oto album moich kolaży.
Kolaże są dla mnie miejscem nadużyć i przeinaczeń. Co jest w zwykłej fotografii zabronione. Jest wspaniałą zabawą fakturami i szczegółem.

Kobieta z papierosem

Fotografuję od trzech lat każdego dnia. Zrobiłem już koło 20 tysięcy zdjęć. Kilka mi się udało, ale nie powiem które, bo bym oglądającym popsuł zabawę. Klikając w kobietę otworzycie galerię. To nie są zdjęcia przerobione tak jak kolaże. Te są najwyżej podrobione w prostym edytorze Picasa2 (polecam, jest darmowy i świetny).

Ostatnie moje zdjęcia znajdują się tu: flog.pl